ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Miasta Zielona Góra
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Polityka zagraniczna

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Owocna współpraca zielonogórsko-niemiecka

Informacja ogłoszona dnia 2006-06-21 09:09:15 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr 1 - brak tytułu

WSPÓLNE ZDJĘCIE PO SPOTKANIU W RATUSZU
We wtorek, 6 czerwca br., Zieloną Górę odwiedziła delegacja z Lauchhammer. To kolejne niemieckie miasto ściśle współpracujące z zielonogórskimi jednostkami oświatowymi w ramach programów edukacyjnych i kulturalnych.
Tego samego dnia Oberschule z Lauchhammer oraz Gimnazjum nr 5 przy ul. Piastowskiej podpisały oficjalną umowę partnerską pod przewodnim hasłem Otwieramy serca na Europę.
Po wizycie w zielonogórskim Gimnazjum, z którym Oberschule w Lauchhammer owocnie współpracuje, niemieccy goście udali się na spotkanie z Prezydentem Miasta w miejskim Ratuszu. Wszystkich gości przyjął wiceprezydent Zielonej Góry Piotr Barczak. Na wstępie, wiceprezydent podziękował całej niemieckiej delegacji za przybycie do naszego miasta i rosnącą współpracę. Podkreślił ogromne zaangażowanie nauczycieli z Zielonej Góry, którzy tak chętnie włączają się w europejskie programy integracyjne dla młodzieży i budują pozytywny klimat przyjaźni wśród młodych obywateli obu europejskich regionów.
Na początku nowego roku szkolnego nastąpi wymiana uczniów z Zielonej Góry i Lauchhammer. Wspólnie będą uczestniczyli w kilku projektach. -Pozwoli to niewątpliwie przełamywać nie tylko bariery językowe, ale także te mentalne. To kolejne małe, jednak bardzo ważne kroki w drodze tworzenia kultury zjednoczonej i pokojowej Europy, w której wszystkie narody są sobie równe- argumentował Piotr Barczak.
Przedstawiciele niemieckiej delegacji zaznaczyli z wielkim uznaniem, że współpraca między szkołą w Lauchhammer i zielonogórskim Gimnazjum nr 5, a także Prezydentów obu miast-w Niemczech i Polsce- układa się wyśmienicie i bardzo efektywnie. -Pocieszające to tym bardziej, że współpracujemy od niedawna, a wymierne efekty widać już teraz gołym okiem. To dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla naszej młodzieży, bardzo budujące - konkludował uczestnik niemieckiej delegacji.
Z-ca prezydenta Piotr Barczak opowiedział gościom również o ciekawej historii naszego Miasta, przedstawił jego szeroki potencjał gospodarczy-od nauki, przez inwestycje, po liczne atrakcje turystyczne, które każdego roku przyciągają rzeszę turystów z Polski i Europy. Zachęcał jednocześnie do zgłębiania wiedzy nt. tradycji Winnego Grodu, a przede wszystkim do odwiedzenia wielu ciekawych miejsc. -Zielonogórzanie zawsze są bardzo przyjaźnie nastawieni i serdeczni dla wszystkich osób pragnących zwiedzać nasze piękne miasto- zapewniał wiceprezydent Barczak.
 
Piotr Maciąg

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Miasto Zielona Góra
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Jerzy Wojtkowiak
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2006-06-21
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Jerzy Wojtkowiak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2006-06-21 09:09:03
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Jerzy Wojtkowiak
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2006-06-21 09:09:15
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Jerzy Wojtkowiak
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2006-06-21 09:09:15
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1140 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony